Haber

Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına Mersin’den tepki: “Tarih İsveç’i Türkiye’ye hep mecbur etti”

İsveç’in Stockholm kentinde Kuran-ı Kerim yakılmasına Mersin’den tepki geldi. Birkaç kişi Kuran’ın yakılmasına İsveç bayrağını yakarak karşılık vermek isterken, bazı vatandaşlar ise izin vermeyerek buna engel oldu.

Rasmus Paludan’ın Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakmasına İsveç’te tepkiler artıyor. Mersin Dernekler Federasyonu üyeleri Ulu Cami önünde meydana gelerek söz konusu olaya tepki gösterdi. ‘Kampüs İsveç’, ‘Kahrolsun İsveç’ ve ‘NATO’ya Hayır’ yazılı pankartlarla tepki gösteren üyeler, tekbir getirdi. Birkaç kişi İsveç bayrağını yakarak karşılık vermek isterken, bazı vatandaşlar izin vermeyerek buna engel oldu.

“İslam’ın bekçileri bu işin ehli olacaktır”

Mersin Dernekler Federasyonu Dönem Sözcüsü Aynur Olgaç, tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, komşuları ve NATO müttefikleri ile ilişkilerini her zaman barış ve saygı içinde sürdürmüştür. İnançlar ve medeniyetler ülkesi olarak her dine, dile, ırkını ve toplumdaki bütünlüğünü korumuştur.Komşularından ve işbirliği yaptığı ülkelerden hassasiyet beklemeye hakkı olduğu gibi İsveç, tam da bu niyetle geçen hafta Cumhurbaşkanımızın maketinin yakılmasına izin vermiş ve ardından akabinde bir azim göstermiştir. Bunun bir suç olmadığına karar vererek saygısız bir tavır sergiledi. Peygambere hakaret eden İsveç, bu durumu daha da ileri götürerek son kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’in yakılması had safhaya ulaştı. Casus olacak” dedi. dedi.

“Millet olarak bu ülkenin ürünlerini boykot etmeliyiz”

İsveç’in NATO’ya katılmak için Türkiye’nin onayına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Olgaç, “1700-1721’in ortalarında Baltık Denizi’ne hakim olmak için yapılan büyük kuzey savaşında İsveç büyük devletler statüsünden çıkarıldı. Ardından Kral Charles demirbaşı oldu. Hayatını kurtaran 1.500 askeriyle birlikte götürdüğü Osmanlı’ya sığınarak 5 yıl sürgünde yaşadı.İsveç tarihinin en büyük yenilgisi oldu ve bir daha eski gücüne dönemedi. o zamandan beri küçük bir yerleşim yeri olmuştur hiçbir etkisi yoktur.Tarih İsveç’i Türkiye’ye hep mecbur etmiştir.Bugün aynı şartlar altında sınırsız İsveç NATO’ya girebilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin rızasına mecburdur.Milletimize göstermeliyiz. İslam dinine, Kuran’a ve Cumhurbaşkanımıza saygısızlık ederek kabul edilemez rezilliğini sürdüren bu ülkenin bütün eserlerini boykot ederek millet olarak millet olarak Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti nezdinde tüm Müslüman ülkelerden ivedilikle özür dilerim. islam dininin temsilcisi. el” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu